Rozwiązania IT

Współpracujemy z producentami oprogramowania oraz sprzętu komputerowego w kraju i na świecie co pozwala nam zaoferować pełen wachlarz rozwiązań, skupiając się jednak na rozwiązaniach z sektora radio-WiFi. Ich potencjał i rozwiązania wspierają Naszą misję oraz zapewniają nieustanny rozwój naszej sieci gwarantując kompleksowość oferty.

Sieci radiowe

Nowoczesne sieci radiowe wykorzystujące technologie mikrofalowe umożliwiają bezprzewodową transmisję danych na zewnątrz budynków, na odległość do 50 km. W zależności od zastosowanej technologii transmisja odbywa się zgodnie ze standardami IEEE (802.11 / Wimax 802.16 / LMDS) lub ITU (dalekosiężne łącza mikrofalowe z modulacją QAM). Takie rozwiązania są doskonałym uzupełnieniem sieci przewodowych, umożliwiając niezawodną łączność w miejscach, gdzie instalacja światłowodu jest zbyt droga lub niemożliwa np. na terenach wiejskich, peryferiach miast czy w górach. Do transmisji można wykorzystywać wąską wiązkę fal pracujących na częstotliwościach dostępnych bez dodatkowych zezwoleń UKE lub, jeśli użytkownikowi zależy na podwyższonej odporności na zakłócenia – po uzyskaniu zezwoleń od UKE, na częstotliwościach licencjonowanych. Sieci radiowe można budować w topologii punkt - punkt lub punkt – wielopunkt. W tej drugiej topologii architektura wykorzystująca jako punkt dostępowy jedną lub wiele stacji bazowych pozwala na zbudowanie sieci telekomunikacyjnej obsługującej jednocześnie nawet kilka tysięcy abonentów.
Radiolinia to system urządzeń, służących do nadawania i odbierania analogowych lub cyfrowych transmisji radiowych. Na obszarach, gdzie utrudnione jest wybudowanie linii kablowych, dla umożliwienia przesyłu sygnałów telekomunikacyjnych oferujemy kompleksową usługę budowy sieci radiowej typu punkt – punkt oraz punkt – wielopunkt.
Usługi dostępu poprzez sieci radiowe realizujemy między innymi dzięki producentom: Cambium Networks, Poynting.

Sieci LAN

Profesjonalnie projektujemy i wykonujemy okablowanie sieci LAN w kategoriach 5e, 6 oraz wyższych (z dedykowanym zasilaniem elektrycznym).Wykonujemy również certyfikowane pomiary okablowania wszystkich kategorii. Na wykonane przez nas okablowanie zawsze udzielamy własnej gwarancji oraz na życzenie klienta przeprowadzamy procedurę certyfikacji upoważniającą do otrzymania 25 letniej gwarancji producenta okablowania.

PGT jest operatorem platformy:

Obszary Biznesu

  • instalacje elektryczne i teletechniczne
  • automatyka budynkowa
  • instalacja sieci radiowych PTP i PTMP
  • sieci WiFi klasy Enterprise

Kontakt z nami

world-map

Polska Grupa
Technologiczna Sp. z o.o.
Regus Office Center
Al. Jerozolimskie 96, 13 piętro
00-807 Warszawa